Hospicjum Domowe im. Św. Wojciecha w Mrągowie organizuje warsztaty dla osób opiekujących się w domu swoimi bliskimi chorymi.

Chcemy zwrócić szczególną uwagę opiekunom na to, jak zadbać również
o siebie i jak radzić sobie  w sytuacjach szczególnie trudnych.

Warsztaty poprowadzi Daria Woźniel  trener warsztatów

Szkolenie odbędzie się w Domu Parafialnym przy kościele Św. Wojciecha
w Mrągowie, w dniu 30.11.2018 r. (sobota) w godz. 9.00 – 11.00

Serdecznie zapraszamy opiekunów rodzinnych.

Hospicjum Domowe im. Św. Wojciecha  w Mrągowie zaprasza na Mszę Świętą za wszystkie osoby zajmujące się opieką nad bliskimi chorymi w domu.

Odbędzie się ona 21.10.2018 r. (niedziela) o godz. 16.00 w Kościele św. Wojciecha w Mrągowie.

Hospicjum Domowe im. św. Wojciecha w Mrągowie

zaprasza mieszkańców Mrągowa, chcących podjąć się pracy
w wolontariacie
na szkolenie kandydatów do wolontariatu hospicyjnego.

Poruszana będzie tematyka opieki i pielęgnacji nad osobami ciężko chorymi.

Szkolenie odbędzie się w dniach

od 07.05.18 r. do 18.05.2018 r. (poniedziałki, środy, piątki)

w godz. od 15.30 do 17.00

w Domu Parafialnym przy kościele Św. Wojciecha
w Mrągowie,
ul. Królewiecka 32 A

SZKOLENIE JEST NIEODPŁATNE

Kontakt oraz zapisy:

Hospicjum Domowe im. św. Wojciecha w  Mrągowie

ul. Królewiecka 32A

tel. 665 023 397

Szkolenie jest dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Mrągowo w ramach wspierania realizacji zadania publicznego.

Nowe przeszkolone osoby dołączyły do grona osób posługujących w Naszym Hospicjum

Dnia 18.05.2018 r. zakończyliśmy szkolenia dla kandydatów do wolontariatu Hospicyjnego, realizowanego w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Gminę Miasto Mrągowo. Kandydaci do wolontariatu hospicyjnego uczestniczyli w zajęciach teoretycznych dotyczących:

Spotkanie z opiekunami

W sobotę (2 grudnia) zaprosiliśmy opiekunów rodzinnych na spotkanie warsztatowe, które miało na celu przekonanie samych opiekunów, że każdy z nas ma prawo do dbania o własne potrzeby, w tym do odpoczynku i to bez poczucia winy oraz ma prawo prosić o wsparcie i je otrzymać. Warsztaty poprowadziła nasz wieloletnia wolontariuszka Daria Woźniel.