Spotkanie z opiekunami

W sobotę (2 grudnia) zaprosiliśmy opiekunów rodzinnych na spotkanie warsztatowe, które miało na celu przekonanie samych opiekunów, że każdy z nas ma prawo do dbania o własne potrzeby, w tym do odpoczynku i to bez poczucia winy oraz ma prawo prosić o wsparcie i je otrzymać. Warsztaty poprowadziła nasz wieloletnia wolontariuszka Daria Woźniel.

 

– Obecni opiekunowie to mocna, dziesięcioosobowa grupa. Podczas spotkania podzielili się swoimi historiami, opowiedzieli o trudach opieki nad osobą zależną, ale i wzmacniającymi ich siłę momentami życia. Widzę w tej grupie ogromny potencjał do dalszej pracy, jako grupy wspierającej się. Cieszę się, że miałam przyjemność spotkać się z nimi i gratuluję znalezienia chwili dla siebie – podsumowuje Daria Woźniel, trenerka umiejętności psychospołecznych.

Kolejne spotkania opiekunów rodzinnych odbędzie się w sobotę (20 stycznia) o godz. 10.00 w Domu Parafialnym przy Kościele św. Wojciecha w Mrągowie. Zapraszamy opiekunów rodzinnych, którzy chcieliby podzielić się swoimi doświadczeniami i pomóc tym samym innym osobom.

– Zachęcamy do skorzystania z prawa do chwili dla siebie w miłym gronie przy filiżance kawy czy herbaty. Jeśli nie masz z kim zostawić swojego podopiecznego na czas nieobecności, zgłoś to do nas, wesprzemy na ten czas opieką świadczoną przez naszych wolontariuszy – dodaje Daria Woźniel.