Hospicjum Domowe im. Św. Wojciecha w Mrągowie wzorem lat ubiegłych wzięło udział w XII już Kampanii „ Hospicjum to też Życie”.
W tym roku przebiegała ona pod hasłem: „Dzieci radzą sobie same tylko w bajkach. Pomóż osieroconym dzieciom”.

W ramach akcji „Głosy dla Hospicjów”, w dniu 18 X 2015 r. o godz. 10.30 odbyła się msza św. koncelebrowana przez kapelana Hospicjum, ks. Wiesława Świdzińskiego z udziałem zespołu młodzieżowego pod kierownictwem Małgorzaty Luszowskiej i Dobrosławy Nysztal.

Miejska Biblioteka w Mrągowie przygotowała w Centrum Kultury i Turystyki czytanie bajek dla dzieci. Spotkanie odbyło się 27 października 2015 r. o 9.30 - aranżowała je Pani Irena Grochla. "Dziewczynkę z zapałkami" Christiana Andersena czytały funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie Joanna Dawidczyk i Dorota Kulig oraz Ewa Parzych leśnik z Nadleśnictwa Mrągowo. Bajka ukazuje jak na los dziecka ma wpływ utrata najbliższej osoby, obniża jego status materialny, usuwa poza nawias lokalnej społeczności.

Następnie dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Podróż dookoła świata”, które przygotowała Pani Anna Sokołowska z MOPS w Mrągowie.